חיפוש

מהו Optune ?

Optune הוא טיפול נישא המורכב ממכשיר שמפיק שדות חשמליים מתחלפים הנקראים “שדות טיפול בגידול" (Tumor Treating Fields- TTFields).
הטיפול עם TTFields יכול להאט או לעצור את חלוקת תאי הגליובלסטומה.
זהו טיפול מקומי, לא פולשני המכוון לתאי הסרטן המתחלקים במוח ועל סמך הידע הקיים הוא אינו פוגע בתאים שאינם מתחלקים (תאים נחים).

 

מחקר קליני גדול הראה כי הטיפול ב-Optune בשילוב עם הכימותרפיה הסטנדרטית טמוזולומיד, האריך באופן משמעותי את ההישרדות החציונית הכוללת של מטופלים עם גליובלסטומה שאובחנה לאחרונה.

 

Optune קיבל את האישור האירופאי (CE) , האמריקאי (FDA) ושל משרד הבריאות הישראלי לטיפול בגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה וכן בגליובלסטומה נשנית. במהלך הטיפול בגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה Optune משמש לרוב כטיפול משולב עם טמוזולומיד (TMZ).

 

בתחילת שנת 2020 אושר הטיפול עם Optune במסגרת סל הבריאות עבור חולים בגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה לאחר ניתוח וטיפול משולב בהקרנות וטמוזולומיד (TMZ).
הטיפול ב-Optune יינתן לאחר ביצוע ניתוח וטיפול משולב בהקרנות וטיפול מסייע בטמוזולומיד. הטיפול ניתן בשילוב טיפול אחזקה בטמוזולומיד ולאחר הפסקת טיפול האחזקה בטמוזולומיד.

X

Optune לטיפול בגליובלסטומה (GBM) שאובחנה לאחרונה

עד לא מזמן, הטיפול המקובל לגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה היה כריתה נרחבת ככל הניתן או
ביופסיה, ולאחריה טיפול משולב של קרינה עם כמותרפיה מסוג טמוזולומיד (TMZ). לאחר מכן,
המטופלים המשיכו בטיפול אחזקה עם טמוזולומיד (TMZ) שבדרך כלל נמשך שישה מחזורים
(פרוטוקול טיפול זה מכונה גם "פרוטוקול סטופ").

ניסוי קליני בינלאומי גדול, הראה שהשילוב של טמוזולומיד עם Optune בשלב טיפול האחזקה מאריך באופן מובהק סטטיסטית את ההישרדות החציונית הכוללת של המטופלים. תוצאות אלו מדגימות כי מטופלים עם גליובלסטומה שאובחנה לאחרונה, יכולים להפיק תועלת משימוש ב-Optune כבר באבחנה ראשונית של המחלה. במהלך הניסוי לא נצפתה עליה משמעותית בתופעות הלוואי כאשר Optune מתווסף לטיפול הכימותרפי בטמוזולומיד. תופעת הלוואי הנפוצה היחידה, הקשורה לטיפול במכשיר, היתה תגובה עורית קלה עד בינונית באזור בו מונחים מערכי המתמרים.

לקריאת המידע המלא אודות הטיפול עם Optune אנא עיין במדריך למשתמש בכתובת:

https://optune.co.il/ifu/

תרשים המציג את הטיפולים לגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה: ניתוח, רדיותרפיה, כימותרפיה, ו-Optune בשילוב טמוזולומיד
תרשים המציג את הרצף הטיפולי בטיפול בגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה. בשלב ראשון, יתבצע ניתוח לכריתת הגידול, או ביופסיה. בשלב השני הקרנות בשילוב טיפול כימותרפי עם טמוזולומיד, לאחר מכן טיפול חודשי בטמוזולומיד בשילוב עם Optune, ובהמשך הפסקת טיפול עם טמוזולומיד והמשך טיפול עם Optune.
תרשים המציג את הרצף הטיפולי בטיפול בגליובלסטומה שאובחנה לאחרונה. בשלב ראשון, יתבצע ניתוח לכריתת הגידול, או ביופסיה. בשלב השני הקרנות בשילוב טיפול כימותרפי עם טמוזולומיד, לאחר מכן טיפול חודשי בטמוזולומיד בשילוב עם Optune, ובהמשך הפסקת טיפול עם טמוזולומיד והמשך טיפול עם Optune.

Optune לטיפול בגליובלסטומה נשנית (חוזרת)

ברוב המקרים, גליובלסטומה (GBM) נשנית על אף הטיפול האינטנסיבי. הסיבה לכך היא הקושי לטפל ולפגוע בכל תאי הגידול המצויים במוח, ועל אף הטיפולים השונים חלק
מתאי הגידול עדיין מצויים ברקמה וממשיכים לגדול.
כאשר גליובלסטומה חוזרת לאחר הטיפול הראשוני, מכנים אותה "גליובלסטומה נשנית (חוזרת)". במקרה שכזה אין טיפול סטנדרטי מוגדר והרופא המטפל יכול לבחור
לחדש טיפול כימותרפי, קרינה או ניתוח.
הטיפול עם Optune קיבל את האישור האירופאי (CE) והאמריקאי (FDA) לטיפול בגליובלסטומה נשנית (חוזרת). נכון להיום הטיפול בגליובלסטומה חוזרת קיים בהתוויה
המאושרת, אולם אינו חלק מסל הבריאות בישראל.

 

תפריט נגישות