חיפוש

אודות נובוקיור

 

נובוקיור (Novocure) היא חברה בינלאומית המתמחה באונקולוגיה, ומובילה פיתוח טיפולים חדשניים בסוגי הסרטן האגרסיביים ביותר. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית בשם Tumor Treating Fields) TTFields), המבוססת על שדות חשמליים מתחלפים שפוגעים בתהליך החלוקה של התאים הסרטניים. הטיפול שניתן באמצעות מכשיר אופטיון (Optune) הוכיח את יעילותו בסרטן מוח מסוג גליובלסטומה (GBM), ואושר לשימוש במדינות רבות ברחבי העולם. בנוסף, הטכנולוגיה הוכחה כיעילה ואושרה לטיפול גם במזותליומה ממאירה של הצדר (MPM), סרטן נדיר במעטפת הריאה. כיום נבחנת יעילות הטכנולוגיה בשורה של סוגי סרטן נוספים כדוגמת סרטן שחלות, כבד, קיבה ולבלב, בהם נערכים מחקרים קליניים.

חברת נובוקיור הוקמה בשנת 2000, על ידי פרופ' יורם פלטי, פרופסור לפיזיולוגיה ולביופיזיקה בטכניון, חתן פרס ישראל לשנת תשפ"ב על פיתוח הטיפול באמצעות TTFields. פרופ' פלטי ביקש למנף את מומחיותו בביופיזיקה כדי לפתח דרך חדשנית לטיפול בגידולים מוצקים בסרטן, שישמיד תאי גידול תוך שמירה על רקמות בריאות, והימנעות מתופעות הלוואי הרבות של הטיפולים הקיימים בסרטן. הטיפול מבוסס על שדות חשמליים מתחלפים, אשר מיושמים בתדרים מסוימים, ויכולים לשבש חלוקת תאים סרטניים. טיפול חדשני זה הוא גישה שונה לחלוטין לטיפול בסרטן.

המחקר הראשוני של פרופ' פלטי ממעבדת המרתף שלו, התפתח והפך לחברה בינלאומית בשם נובוקיור, המונה למעלה מ-1,300 עובדים ופועלת במדינות רבות בעולם.

למידע נוסף על החברה, הנכם מוזמנים לבקר בכתובת Novocure.com  ולעקוב אחר@Novocure  בלינקדאין ובטוויטר.

תפריט נגישות